تیغه کرکره برقی اصلی ترین قسمت یک کرکره هست که تمام سطح این نوع درب را تشکیل می دهد. تیغه های کرکره اتوماتیک با استفاده از یک مکانیزم ساده به صورت کشویی بر روی هم مونتاژ می شوند و تشکیل یک رل را می دهند. رل به تیغه های مونتاژ شده که به دور هم پیچیده شده باشند گفته می شود.

تیغه کرکره برقی

تیغه کرکره برقی


تیغه کرکره برقی اصلی ترین قسمت یک کرکره هست که تمام سطح این نوع درب را تشکیل می دهد. تیغه های کرکره اتوماتیک با استفاده از یک مکانیزم ساده به صورت کشویی بر روی هم مونتاژ می شوند و تشکیل یک رل را می دهند. رل به تیغه های مونتاژ شده که به دور هم پیچیده شده باشند گفته میشود

دانستن انواع تیغه های کرکره برقی و آگاهی از ویژگی و تفاوت آنها  اولین و مهمترین بخش در اجرای یک پروژه موفق و بی نقص درب اتوماتیک کرکره ای است. بطور کلی ۵ فاکتور مهم بطور خلاصه در متن زیر بیان شده و هر یک از موارد که نیاز به توضیحات بیشتری دارد بصورت اختصاصی توسط درب اتوماتیک تبریز گیت تدوین و در همین وبسایت در اختیار شما قرار داده شده است.

  • جنس متریال
  • سایز تیغه
  • ساختار تیغه
  • تکنولوژی رنگ آمیزی
  • شکل ظاهری

جنس تیغه کرکره برقی

آلومینیوم: تیغه های استاندارد از شمش آلومینیوم ۶۰۶۳ تولید می شوند و مرغوبترین نوع هستند. تیغه های دی-سی (حاصل ذوب مجدد دور ریز تیغه های استاندارد) و در نهایت تیغه های ساخته شده از آلومینیوم بازیافتی همگی به عنوان تیغه آلومینیوم در بازار خرید و فروش می شوند. اطلاعات نوع آلومینیوم بکار رفته در تولید را فروشنده باید صادقانه در اختیار خریدار قرار بدهد زیرا تیغه هایی که بغیر از آلومینیوم استاندارد تولید شده باشند در مدت کوتاهی متلاشی خواهند شد.

گالوانیزه: ورق های گالوانیزه متداول بازار کاربرد دیگری دارند و تحمل فشار و کشش مورد نیاز درب کرکره ای را ندارند. ورق هایی که برای تولید تیغه کرکره برقی استفاده میشوند باید آلیاژ منیزیم و فولاد در ترکیب خود داشته باشند تا انعطاف و استحکام لازم را بدست بیاورند. تیغه های تولید شده با ورق غیر استاندارد سریعا فرسوده و در مواردی شکافته میشوند.

فولادی: تیغه های فولادی علی رغم اینکه تک جداره هستند استحکام بالایی دارند. این نوع تیغه ها از شکل دادن به ورق های فولادی تولید می شوند. تیغه های فولادی با رنگ الکترواستاتیک عمر بسیار زیادی دارند.

پلی کربنات/شفاف: مزیت این نوع تیغه ها شفاف بودن، مقاومت فشاری بسیار زیاد و در برخی گونه ها ضد گلوله بودن آنها هست. این تیغه ها از طریق میله طولی و سوراخهایی که در درون خود دارند به یکدیگر متصل می گردند. تیغه های پلی کربنات برای اماکنی مانند بانک ها، طلا فروشی ها، صرافی ها و… که نیاز هست در هنگام بسته بودن درب نیز محیط داخلی معلوم باشد، استفاده می گردد.

سایز تیغه ها

۶۰ میلیمتری: باریکترین نوع تیغه هست و بیشتر برای پوشش پنجره استفاده می شود. این نوع تیغه با موتور توبلار ۱۰۰ نیوتن ترکیب ظریف و پر قدرتی ایجاد می کند.

۸۰ میلیمتری: متداولترین اندازه برای تیغه کرکره برقی تیغه های ۸۰ هستند و اکثریت قریب به اتفاق درب های کرکره ای با این سایز اجرا می شوند.

۱۰۰ میلیمتری: برای دهانه هایی با عرض بیشتر از ۶ متر این نوع تیغه پیشنهاد می شود. تیغه ۱۰۰ در هر دو نوع گالوانیزه و آلومینیوم تولید می شود. در نوع آلومینیومی حداقل ۲ عدد پل دو جداره تیغه را به هم وصل می کند و همین امر امکان اجرای پروژه های کرکره برقی با عرض و یا ارتفاع بسیار زیاد را فراهم می کند.

ساختار تیغه کرکره برقی

تک جداره: تیغه های تک جداره غالبا فولادی هستند و به دو نوع ساده و پانچ / مشبک تقسیم بندی می شوند. کرکره های اجرا شده با تیغه های تک جداره فولادی استحکام بالایی دارند. همچنین تیغه های پانچ تک جداره به عنوان نورگیر با تیغه های دوجداره قابل ترکیب می شود.

دوجداره: تیغه های دوجداره خود به دو نوع تو پر و توخالی تقسیم می شوند. اکثریت قریب به اتفاق تیغه های آلومینیومی توخالی هستند و با توجه به تعداد پل (ستون بین دو جدار تیغه) به تیغه تک پل و دو پل تقسیم بندی می شوند. فضای خالی دو جداره تیغه های گالوانیزه توسط فوم مخصوص پر می شود و تیغه توپر نامیده می شود. لینک اینستاگرام

تکنولوژی رنگ آمیزی

رنگ پودری: رنگ پودری کوره ای مرغوبترین نوع رنگ آمیزی هست. در این روش پودر رنگ روی سطح پاشیده می شود و این پودر در حرارت کوره ذوب شده و به سطح تیغه می چسبد.

رنگ پاششی: در این نوع رنگ آمیزی رنگ توسط پمپ روی تیغه ها پاشیده می شود. تیغه های ارزان قیمت به این روش رنگ آمیزی می شوند.

شکل تیغه کرکره برقی

قوس دار: تیغه های کرکره برقی تبریز در بالای دهنه حول محور شفت جمع میشوند. اگر تیغه ها داری قوس مناسب نباشند زمانی که روی هم جمع میشوند فشار نامتوازن به هم وارد خواهند کرد و علاوه بر استهلاک سریع، هنگام باز و بست صدای زیادی ایجاد خواهد شد.

تخت: تیغه های تخت یا تیغه انتهایی مختص انتهای میسر هستند و توسط لاستیک انتهایی فشار مناسبی به محل برخورد تیغه ها با سطح زمین وارد می کنند.

درب اتوماتیک تبریز گیت فروش و نصب انواع درب اتوماتیک را در اینستاگرام دنبال کنید