موتور کرکره برقی توبلار بدليل اينکه بشکل لوله مي باشند و درون رول کرکره قرار ميگيرند فضاي کمتري را نسبت به انواع دیگر موتورها اشغال مي کنند و جهت کرکره با تردد و وزن متوسط توصیه می شوند.

موتور کرکره برقی توبلار

موتور کرکره برقی توبلار (Tubuar Rool Up Motor) بدليل اينکه بشکل لوله مي باشند و درون رول کرکره قرار ميگيرند فضاي کمتري را نسبت به انواع دیگر موتورها اشغال مي کنند و جهت کرکره با تردد و وزن متوسط توصیه می شوند. اين نوع موتور کرکره نسبت به ساير موتورها از قيمت پايين تري برخوردار بوده و ميزان تردد مجاز آنها کمتر از موتورهاي سايد مي باشد. اين موتور ها داراي خلاص کن دستي جهت استفاده در هنگام قطع برق مي باشد.

انواع موتور کرکره برقی توبلار:

این نوع موتورها غالبا در توانهای 30 و 50 و 80 و 100 و 120 و 140 و 160 و 230 و 300 نیوتن/متر تولید میشوند که در این بین توان های 100 و 120 و 140 نیوتن/متر متداول و پر کاربرد می باشند.

موتور توبلار 100 نیوتن/متر و مقادیر پایین تر از آن دارای قطر باریکتر بوده و بیشتر برای سایه بان و کرکره هایی که روی پنجره ها نصب میشوند کاربرد دارد.

تاج و آداپتور موتور توبلار 120 و 140 نیوتن/متر درون شفت سایز 8 گرد قرار می گیرد. موتورهایی با این توان بطور کامل نیاز کرکره هایی با ابعاد 15 تا 20 متر مربع را برآورده می سازند.

تاج و آداپتور موتور توبلار 230 و 300 نیوتن/متر درون شفت سایز 11 گرد قرار می گیرد. مرکز کرکره برقی تبریز توصیه می کند در پروژه هایی که نیاز به استفاده از موتورهایی با توان تولیدی 200 به بالا میباشد بجای استفاده از موتور توبلار از موتور ساید استفاده شود.

عملکرد موتور کرکره برقی توبلار در زمان قطع برق:

1) از طريق دستيگره خلاص کن که با چرخاندن آن ميتوان کرکره را به بالا و پائين هدايت کرد.

2) استفاده از UPS که بسته به ابعاد درب تا 30 بار امکان باز و بست را بوجود می آورد.

باید توجه داشت کرکره برقی در مقابل فشار مخالف مقاوم بوده و امکان باز کردن آن توسط فشار به بالا وجود ندارد لذا تنها از 2 طريق بالا ميتوان کرکره برقي پارکينگ و فروشگاه را به حرکت در آورد و امکان تردد را فراهم کرد. استفاده از خلاص کن کرکره برقي موتور توبلار لزوما در زمان قطع برق کاربرد ندارد و در هر حالتي ميتوان از خلاص استفاده نمود. لینک درب اتوماتیک تبریز گیت در اینستاگرام.

مزاياي موتور کرکره برقی توبلار:

  • ظاهر زیباتر درب پس از اتمام نصب
  • مناسب برای مکان های کوچک و متوسط
  • اشغال کم فضا در محل نصب
  • پایین بودن قیمت موتور توبلار

معايب موتور کرکره برقی توبلار:

  • جهت تردد زیاد مناسب نمی باشد
  • جهت کرکره برقي سنگين وزن مناسب نمي باشد
  • در صورت خرابي جهت دسترسی به موتور باید کل کرکره برقي دِمونتاژ شود
  • در صورت آسیب دیدن گیربکس کرکره به یکباره سقوط می کند
  • بصورت پيشفرض برق اضطراري (UPS) ندارد

از مزيت هاي ديگر اين نوع موتور کرکره برقي مي توان امنيت بالا، نصب آسان، کارايي بالا ، صداي کم و… را نام برد. به جهت قیمت مناسب، اشغال فضای کم، ظاهر زیبا و نصب سريع، در پارکينگ ها با تردد متوسط، پنجره ها و فروشگاه ها کاربرد فراوانی دارد. مطلب درب اتوماتیک تبریز گیت را مطالعه بفرمایید.

از جمله برند هاي معتبر اروپايي موتور کرکره برقی توبلار ميتوان به سامفی Somfy فرانسه – زومر Sommer آلمان – فک FAAC ايتاليا اشاره کرد ولی اين موتورهاي اروپايی نيز عمدتاً تحت ليسانس و در چين توليد می شوند و قيمت آنها چندین برابر موتور های کرکره برقي توبلار چينی می باشد لذا در کشورمان اين موتورها به ندرت مورد استفاده قرار ميگيرند.

از جمله برندهای چينی که در بازار کشورمان مورد استفاده قرار می گيرند ميتوان به نامهای اتومات Automat – بارزانته Barzante – اس.دی.سي SDC – دويا Dooya – سويل Sevil – سيگما Sigma – اسمارت Smart – ليفت توربو Lift Turbo – پاور لیفت Power Lift و … اشاره نمود . می توان گفت موتورهای چينی 99 درصد بازار کرکره برقی کشورمان را در اختيار دارند و موتورهای اروپايی سهمی بسیار ناچیز در اين بازار دارند.


درب اتوماتیک تبریز گیت فروش و نصب انواع کرکره برقی