راهبند الکتروهیدرولیک نوعی از راهبند است که داراي سيستم محرک الکتروهيدروليک مي باشند به اختصار با نام راهبند هيدروليک شناخته مي شوند.

راهبند الکتروهیدرولیک

راهبند الکتروهیدرولیک نوعی از راهبند است که داراي سيستم محرک الکتروهيدروليک مي باشند به اختصار با نام راهبند هيدروليک شناخته مي شوند. سيستم محرک در راهبند الکتروهیدرولیک شامل يک موتور الکتريکي، پمپ روغن، محفظه روغن و سيلندر هيدروليک مي باشد. با روشن شدن موتور، پمپ روغن به حرکت درآمده و روغن را با فشار بالا از مخزن تخليه و وارد سيلندر هيدروليک مي نمايد. با ورود و خروج روغن در سيلندر هيدروليک، پيستون درون آن به سمت بالا و پايين حرکت مي کند.

انتهاي آزاد پيستون به کمک اهرم بندي به شفت خروجي متصل مي شود و از سمت ديگر ميله راهبند نيز از مرکز دوارن خود به شفت خروجي متصل مي گردد. بدين ترتيب حرکت پيستون درون سيلندر هيدروليک به ميله راهبند الکتروهیدرولیک منتقل شده و نيروي لازم براي حرکت آن را تامين مي کند. مطلب راهبند تبریز را مطالعه بفرمایید.

بخش هاي اصلي راهبند الکتروهیدرولیک عبارتند از:

 1. چراغ فلاشر روي بدنه
 2. مدار فرمان الکترونيک
 3. دريچه اضافه کردن روغن
 4. پيچ تخليه هواي سيلندر راست
 5. واحد هيدروليک (موتور الکتريکي، پمپ هيدروليک و مخزن روغن)
 6. سيلندر هيدروليک سمت راست
 7. پره هاي خنک کننده پمپ هيدروليک
 8. شلنگ هيدروليک اتصال پمپ به سيلندر راست
 9. شلنگ هيدروليک اتصال پمپ به سيلندر راست
 10. خلاص کن دستي
 11. سيلندر هيدروليک سمت چپ
 12. پيچ تخليه هواي سيلندر چپ
 13. محفظه راهبند (کاور)
 14. انکودر
 15. جعبه اتصال برق ورودي
 16. منبع تغذيه

راهبند الکتروهیدرولیک به علت استهلاک مکانيکي کمتر نسبت به راهبنده الکترومکانيک، براي محل هاي پرتردد مناسب تر مي باشد. راه بندهاي هيدروليک را براساس ولتاژ تغذيه موتور مي توان به دو گروه 24 ولت و 220 ولت تقسيم نمود. مزيت عمده مدل 24 ولت قابليت افزودن باتري پشتيبان براي استفاده از راه بند در هنگام قطع برق مي باشد. از طرف ديگر تجهيزات ايمني نظير انکودر که براي جلوگيري از برخورد ميله راهبند با وسايل نقليه به کار مي رود تنها در راهبندهاي 24 ولت قابل استفاده مي باشد. درب اتوماتیک تبریز گیت

در حال حاضر راهبند هاي هيدروليک و الکترومکانيک با سرعت هاي حرکتي متفاوت (0.6 ثانيه تا 8 ثانيه) و با طول ميله هاي متنوع از 2.5 تا 6 متر ساخته مي شوند. در هنگام انتخاب مدل راهبند بايد به مواردي از قبيل ميزان تردد، عرض گذرگاه و لزوم يا عدم لزوم برخورداري از باتري پشتيبان توجه نمود و براساس اين موارد و با مشاوره با کارشناسان حوزه راهبند مدل مناسب را انتخاب نمود. درب اتوماتیک تبریز گیت در اینستاگرام


درب اتوماتیک تبریز گیت فروش و نصب راهبند تبریز