راهبند تبریز

راهبند تبریز

راهبند تبریز

راهبند تبریز: هدف از استفاده از راهبند ها مسدود کردن مسير عبور وسايل نقليه و جلوگيري از عبور وسايل نقليه غيرمجاز مي باشد. براساس نوع کاربرد، راهبندها را ميتوان به چند گروه تقسيم نمود. در ادامه به معرفي انواع راهبند ها پرداخته شده است

موضوعات مرتبط:

– راهبند بازویی

– راهبند ستونی

– راهبند الکترومکانیک

– راهبند هیدرولیک
.

راهبند تبریز

راهبند بازویی

راهبند بازویی امروزه در سطح شهر و در ورودي پارکينگ مراکز خريد، سازمان هاي دولتي، شرکت ها و پارکينگ هاي عمومي مورد استفاده قرار ميگيرد. راهبند تبریز بازویی داراي يک ميله متحرک و سبک وزن مي باشد که به کمک يک سيستم محرک هيدروليک يا الکترومکانيک حرکت مي کند. کنترل حرکت سيستم محرک نيز از طريق يک مدار فرمان الکتريکي انجام مي شود. همچنين به منظور کاهش نيروي اعمال شده به موتور در هنگام حرکت ميله راهبند و افزايش سرعت حرکت، از يک فنر براي متعادل کردن وزن ميله استفاده مي شود. بخش هاي اصلي راهبند ميله اي در شکل زير نشان داده شده و معرفي شده است

متعلقات راهبند بازویی: بدنه راهبند، ميله راهبند، سيستم محرک (الکتروموتور يا پمپ هيدروليک)، فنر تعادل، مرکز کنترل (مدار فرمان)

راهبند تبریز بازویی را مي توان براساس سيستم محرک، به دو دسته الکترومکانيک و هيدروليک تقسيم نمود. راهبند بازویی اي چه از نوع الکترومکانيک باشد و چه هيدروليک داراي ويژگي هاي متنوعي از نظر طول ميله، ميزان تردد و سرعت حرکت ميله مي باشند. بنابراين در هنگام انتخاب راهبند مناسب بايد حتما نوع کاربرد و ميزان تردد را درنظر داشت و براي انتخاب محصول با کارشناسان خبره دراين زمينه مشورت نمود.

نصب راهبند بازویی تنها جنبه بازدارندگي و هشدار براي راننده وسايل نقليه دارد. به عبارت ديگر اين راهبند ها مقامت چنداني در برابر ضربه و برخورد خودرو از خود نشان نمي دهند و در صورتي که هدف از نصب راهبند جلوگيري از عبور خودرو باشد بايد از انواع ديگري از راهبند با مقاومت بالا در برابر برخورد استفاده شود که در ادامه به معرفي آنها مي پردازيم.

راهبند تبریز

راهبند ستوني (بولارد)

اين نوع از راهبند شامل يک استوانه فلزي مي باشد که به کمک سيستم محرک مکانيکي و يا هيدروليک به سمت بالا و پايين حرکت مي کند. فونداسيون بولارد درون زمين قرار مي گيرد و هنگامي که مسير براي عبور باز باشد، استوانه متحرک به صورت کامل در داخل فونداسون و درون زمين قرار مي گيرد. براي بستن مسير عبور، ستون به سمت بالا حرکت کرده و به صورت يک مانع در مقابل خودروها قرار خواهد گرفت.

به علت ميزان تردد پايين و استهلاک بالا، بولاردهاي داراي سيستم محرک مکانيکي امروزه کمتر مورد استفاده قرار ميگيرد و در عوض بولاردهاي داراي سيستم محرک هيدروليک جايگزين آنها شده اند. راهبندهاي ستوني هيدروليک امکان کنترل تردد بالاتري را فراهم مي کند ضمن آنکه هزينه تعمير و نگهداري پايين تري دارد.

راهبند تبریز ستوني مقاومت بالايي در برابر ضربه دارند به نحوي که در مدل هاي معمولي قادر به متوقف کردن خودرو سواري در حرکت با سرعت حدود 60 کيلومتر مي باشند و در مدل هاي تقويت شده (بولارد ضد تروريست)‌ مي توانند خودروهاي سنگين با سرعت حدود 60 کيلومتر را متوقف کنند. تفاوت اصلي ميان بولاردهاي معمولي و تقويت شده در ضخامت استوانه متحرک و نوع آلياژ بکار رفته در ساخت آن مي باشد. فونداسيون لازم براي راهبند هاي ستوني ضد تروريست مستحکم تر و بزرگتر از فونداسيون بولاردهاي معمولي مي باشد تا توان تحمل نيروي حاصل از برخورد خودروهاي سنگين را داشته باشد. با توجه به قابليت بولارد در متوقف نمودن خودروها، عموما در محل هاي با ضريب امنيت بالا، نظير سفارتخانه ها، مراکز نظامي و مراکز مهم دولتي و خصوصي مورد استفاده قرار مي گيرند.

راهبند تبریز
راهبند تبریز الکترومکانیک

راهبند الکترومکانیک

راهبند تبریز الکترومکانيک داراي يک موتور الکتريکي مي باشد. نيروي خروجي شفت موتور وارد يک جعبه دنده (گيربکس) مي شود تا از طريق آن نسبت قدرت و سرعت شفت متحرک تنظيم شود. مرکز دوران ميله راهبند داراي يک سوراخ دندار بوده که بر روي شفت خروجي جعبه دنده متصل مي شود. از اين طريق زنجيره انتقال قدرت کامل شده و نيروي محرک موتور به ميله راهبند منتقل مي شود.

ولتاژ تغذيه موتور در درب راهبند الکترومکانيک 220 ولت متناوب و يا 24 ولت مستقيم مي باشد. مزيت موتور 240 ولت توليد نيروي بيشتر مي باشد و براي ميله هاي سنگين تر مورد استفاده قرار مي گيرد ولي در مقابل راهبند با موتور 24 ولت براي محل هاي پرتردد مناسب تر بوده و امکان استفاده از باتري در هنگام قطع برق براي آنها وجود دارد.

راهبند تبریز
راهبند تبریز هیدرولیک

راهبند هيدروليک

نوع ديگر راهبند ها که داراي سيستم محرک الکتروهيدروليک مي باشند به اختصار با نام راهبند هيدروليک شناخته مي شوند. سيستم محرک در راهبند تبریز هیدرولیک شامل يک موتور الکتريکي، پمپ روغن، محفظه روغن و سيلندر هيدروليک مي باشد. با روشن شدن موتور، پمپ روغن به حرکت درآمده و روغن را با فشار بالا از مخزن تخليه و وارد سيلندر هيدروليک مي نمايد.

با ورود و خروج روغن در سيلندر هيدروليک، پيستون درون آن به سمت بالا و پايين حرکت مي کند. انتهاي آزاد پيستون به کمک اهرم بندي به شفت خروجي متصل مي شود و از سمت ديگر ميله راهبند نيز از مرکز دوارن خود به شفت خروجي متصل مي گردد. بدين ترتيب حرکت پيستون درون سيلندر هيدروليک به ميله راهبند منتقل شده و نيروي لازم براي حرکت آن را تامين مي کند.