کرکره برقی

موتور کرکره برقی توبلار

موتور کرکره برقی توبلار بدلیل اینکه بشکل لوله می باشند و درون رول کرکره قرار میگیرند فضای کمتری را نسبت به انواع دیگر موتورها اشغال می کنند و جهت کرکره با تردد و وزن متوسط توصیه می شوند.

موتور کرکره برقی توبلار

موتور کرکره برقی توبلار (Tubuar Rool Up Motor) بدلیل اینکه بشکل لوله می باشند و درون رول کرکره قرار میگیرند فضای کمتری را نسبت به انواع دیگر موتورها اشغال می کنند و جهت کرکره با تردد و وزن متوسط توصیه می شوند. این نوع موتور کرکره نسبت به سایر موتورها از قیمت پایین تری برخوردار بوده و میزان تردد مجاز آنها کمتر از موتورهای ساید می باشد. این موتور ها دارای خلاص کن دستی جهت استفاده در هنگام قطع برق می باشد.

انواع موتور کرکره برقی توبلار:

این نوع موتورها غالبا در توانهای ۳۰ و ۵۰ و ۸۰ و ۱۰۰ و ۱۲۰ و ۱۴۰ و ۱۶۰ و ۲۳۰ و ۳۰۰ نیوتن/متر تولید میشوند که در این بین توان های ۱۰۰ و ۱۲۰ و ۱۴۰ نیوتن/متر متداول و پر کاربرد می باشند.

موتور توبلار ۱۰۰ نیوتن/متر و مقادیر پایین تر از آن دارای قطر باریکتر بوده و بیشتر برای سایه بان و کرکره هایی که روی پنجره ها نصب میشوند کاربرد دارد.

تاج و آداپتور موتور توبلار ۱۲۰ و ۱۴۰ نیوتن/متر درون شفت سایز ۸ گرد قرار می گیرد. موتورهایی با این توان بطور کامل نیاز کرکره هایی با ابعاد ۱۵ تا ۲۰ متر مربع را برآورده می سازند.

تاج و آداپتور موتور توبلار ۲۳۰ و ۳۰۰ نیوتن/متر درون شفت سایز ۱۱ گرد قرار می گیرد. مرکز کرکره برقی تبریز توصیه می کند در پروژه هایی که نیاز به استفاده از موتورهایی با توان تولیدی ۲۰۰ به بالا میباشد بجای استفاده از موتور توبلار از موتور ساید استفاده شود.

عملکرد موتور کرکره برقی توبلار در زمان قطع برق:

۱) از طریق دستیگره خلاص کن که با چرخاندن آن میتوان کرکره را به بالا و پائین هدایت کرد.

۲) استفاده از UPS که بسته به ابعاد درب تا ۳۰ بار امکان باز و بست را بوجود می آورد.

باید توجه داشت کرکره برقی در مقابل فشار مخالف مقاوم بوده و امکان باز کردن آن توسط فشار به بالا وجود ندارد لذا تنها از ۲ طریق بالا میتوان کرکره برقی پارکینگ و فروشگاه را به حرکت در آورد و امکان تردد را فراهم کرد. استفاده از خلاص کن کرکره برقی موتور توبلار لزوما در زمان قطع برق کاربرد ندارد و در هر حالتی میتوان از خلاص استفاده نمود. لینک درب اتوماتیک تبریز گیت در اینستاگرام.

مزایای موتور کرکره برقی توبلار:

  • ظاهر زیباتر درب پس از اتمام نصب
  • مناسب برای مکان های کوچک و متوسط
  • اشغال کم فضا در محل نصب
  • پایین بودن قیمت موتور توبلار

معایب موتور کرکره برقی توبلار:

  • جهت تردد زیاد مناسب نمی باشد
  • جهت کرکره برقی سنگین وزن مناسب نمی باشد
  • در صورت خرابی جهت دسترسی به موتور باید کل کرکره برقی دِمونتاژ شود
  • در صورت آسیب دیدن گیربکس کرکره به یکباره سقوط می کند
  • بصورت پیشفرض برق اضطراری (UPS) ندارد

از مزیت های دیگر این نوع موتور کرکره برقی می توان امنیت بالا، نصب آسان، کارایی بالا ، صدای کم و… را نام برد. به جهت قیمت مناسب، اشغال فضای کم، ظاهر زیبا و نصب سریع، در پارکینگ ها با تردد متوسط، پنجره ها و فروشگاه ها کاربرد فراوانی دارد.

از جمله برند های معتبر اروپایی موتور کرکره برقی توبلار میتوان به سامفی Somfy فرانسه – زومر Sommer آلمان – فک FAAC ایتالیا اشاره کرد ولی این موتورهای اروپایی نیز عمدتاً تحت لیسانس و در چین تولید می شوند و قیمت آنها چندین برابر موتور های کرکره برقی توبلار چینی می باشد لذا در کشورمان این موتورها به ندرت مورد استفاده قرار میگیرند.

از جمله برندهای چینی که در بازار کشورمان مورد استفاده قرار می گیرند میتوان به نامهای اتومات Automat – بارزانته Barzante – اس.دی.سی SDC – دویا Dooya – سویل Sevil – سیگما Sigma – اسمارت Smart – لیفت توربو Lift Turbo – پاور لیفت Power Lift و … اشاره نمود . می توان گفت موتورهای چینی ۹۹ درصد بازار کرکره برقی کشورمان را در اختیار دارند و موتورهای اروپایی سهمی بسیار ناچیز در این بازار دارند.


درب اتوماتیک تبریز گیت

فروش و نصب انواع درب اتوماتیک